Tu jesteś
Strona główna > Ochrona środowiska przyrodniczego Pojezierza Drawskiego > Poszukiwany, poszukiwana! Badacz, publikacja, książka.

Poszukiwany, poszukiwana! Badacz, publikacja, książka.

Drodzy mieszkańcy, szanowni Państwo!

Nasze dotychczasowe doświadczenia jasno pokazują, że nic nie jest dane raz na zawsze. O wolność trzeba ciągle walczyć, to samo dotyczy starania się o utrzymanie w nienaruszonym stanie przyrody w naszej gminie.

Abyśmy mogli skutecznie zabezpieczyć nasze interesy w obszarze ochrony środowiska przyrodniczego, potrzebujemy gruntownej wiedzy z tego zakresu. Stąd pomysł, aby zacząć gromadzić wszelkie opracowania naukowe dotyczące obszarów na których żyjemy i mieszkamy.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, o przekazywanie nam informacji dotyczących wszelkich publikacji drukowanych i elektronicznych z w/w zakresu, dotyczących Pojezierza Drawskiego, Drawskiego Parku Krajobrazowego, naszej gmina a także gmin ościennych – tytuł, autor/autorzy, wydawnictwo, gdzie można kupić, etc.

Chcemy utworzyć także bazę teleadresową osób zajmujących się takimi badaniami. Będziemy wdzięczni za każdą informację.

Mamy nadzieję, że w przyszłości na bazie tej akcji powstanie pokaźny księgozbiór udostępniony publicznie mieszkańcom naszej gminy.

Wszelkie informacje prosimy przekazywać na specjalny adres e-mail: nauka@lobelia.org.pl

 

Top