Tu jesteś
Strona główna > Aktualności > Ustawa antyodorowa

Ustawa antyodorowa

Ustawa antyodorowa.

Od kilku lat trwają prace nad polską ustawą antyodorową. Pod koniec marca został przedstawiony projekt tej ustawy ze wskazaniem 7 dniowego terminu na konsultacje społeczne i składanie uwag.

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321413/katalog/12579313#12579313

W projekcie zaproponowano minimalną odległość gospodarstw z chowem zwierząt od domów, budynków użyteczności publicznej, szpitali, gospodarstw agroturystycznych, uzdrowisk i obszarów ochrony uzdrowiskowej, parków narodowych i ich otulin. Ustawa w obecnym brzmieniu nie spełni celu dla którego została stworzona.
Zamrożenie minimalnej odległości na maksymalnym poziomie 500 m bez określenia maksymalnego rozmiaru ferm, które mogą być w tej odległości lokowane jedynie zaogni konflikty i spowoduje jeszcze większą fale protestów.
Ustawa przynosi korzyści jedynie hodowcom i jest szkodliwa dla mieszkańców. Zamiast chronić zdrowie i komfort obywateli generuje ryzyko powstawania licznych ferm o nieograniczonych rozmiarach w zbyt bliskim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele „Lobelii” uczestniczyli w spotkaniu z Wiceminister Środowiska Panią Małgorzatą Golińską. Na jej ręce Prezes Stowarzyszenia „Lobelia” Małgorzata Dar złożyła wniosek o wydłużenie terminu konsultacji społecznych wraz z bardzo licznymi uwagami i wnioskami do projektu ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej.

Zachęcamy do pobrania dokumentów i składania ich we własnym imieniu drogą mailową na adres: departament.prawny@mos.gov.pl.

Pliki do pobrania:

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [171.28 KB]

https://stopfermom.pl

Top