Tu jesteś
Strona główna > Aktualności > Drodzy Mieszkańcy oraz Sympatycy Czaplinka i okolic!

Drodzy Mieszkańcy oraz Sympatycy Czaplinka i okolic!

 

Przez ostatnich kilka tygodni mieszkańców naszej gminy łączy jeden okrzyk” Stop Mega fermie

Po raz pierwszy Czaplinek stanął tak licznie do walki z zagrażającym niebezpieczeństwem . Setki osób pojawiło się 12-go czerwca 2017 przed budynkiem urzędu gminy protestując przeciwko planowanej inwestycji firmy Progress-Poland.

W dniu 27.06 2017 o godzinie 14:00 w Czaplinku odbyło się Zgromadzenie Publiczne.

Na oczach wszystkich obecnych, również telewizji TVP 3 Szczecin została złożona na ręce Burmistrza petycja w sprawie wprowadzenia skutecznych uregulowań prawnych mających na celu uniemożliwienie lokalizacji i rozbudowy na terenie gminy Czaplinek ferm przemysłowych.

Petycja została podpisana przez 2714 osób!

Mieszkańcy licznie przybyli także na spotkanie z telewizją o godzinie 17:00

Stowarzyszenie Ludzi Nieobojętnych „Lobelia” oraz Stowarzyszenie Stop Fermom Przemysłowym w Gminie Czaplinek z całego serca dziękują mieszkańcom i sympatykom Czaplinka za każdy jeden podpis, za obecność, za wsparcie naszych działań !!!

Jedność jaka zaistniała, zaangażowanie oraz wykazana chęć chronienia naszego regionu przed jego dewastacją jest imponująca! Czaplinek obudził się! Pokazaliśmy, że umiemy walczyć i nie pozwolimy na degradację naszego środowiska.

Mimo zapewnień ze strony Burmistrza, że temat Mega fermy nie istnieje, zagrożenie nadal jest realne dopóki inwestor oficjalnie się nie wycofa.

Wspierajmy się we wspólnej walce o naszą piękną ojczyznę i nie dopuśćmy do powstania tu żadnej fermy przemysłowej, która to wzbogacając innych doprowadziłaby nasze środowisko do ruiny.

DZIĘKUJEMY!!!

Top